Powrócić do źródeł. O modlitwie pełnej mocy

"Powrócić do źródeł", znaczy na nowo obudzić ludzkie serce, centrum duchowej aktywności człowieka i zwrócić je ku tej niezwykłej Obecności, która zamieszkuje w jego wnętrzu. Powrócić do źródeł, znaczy również podjąć na nowo wysiłek spotkania z Bogiem, który bez przerwy poszukuje człowieka i który pragnie nieustannie wypowiadać w nim siebie poprzez modlitewny dialog miłości.

Owocem takiego spotkania jest właśnie ta książka. Stanowi ona między innymi próbę przełożenia na język pewnej metody, doświadczenia spotkania z Bogiem obejmującego ten fundamentalny moment w dynamice ludzkiej modlitwy jakim jest chrześcijańska medytacja [...]. Książka ma być przede wszystkim świadectwem. Nie jest to zatem podręcznik życia duchowego, chociaż systematyczne opracowanie metody Namiotu Spotkania może pomóc osobom początkującym na drodze modlitwy myślnej. Książka nie jest też pracą naukową. Stanowi owoc osobistego spotkania z Bogiem, który nie tylko jest obecny i działa w ustanowionym przez siebie Kościele, ale również pragnie zaprosić swoje dzieci do głębokiej i ufnej z sobą przyjaźni. W tej prawdzie jak echo wybrzmiewają tak dziś aktualne słowa Karla Rahnera, budując zarazem swoiste motto całej książki: Chrześcijanin przyszłości będzie mistykiem, albo go w ogóle nie będzie.

Aleksander R. Bańka
ISBN: 978-83-63757-50-2
Katowice 2014
Ilość stron: 150
Oprawa: miękka
Format: 145x205


Kalendarz

23
06
2017

Letnie rekolekcje oazowe dla dorosłych w Piwnicznej: 23-30 czerwca

Prowadzenie letnich rekolekcji Ruchu Światło-Życie dla dorosłych: "Ty jesteś Mesjasz, Syn Boga Żywego" (Mt 16, 16) - pierwsza część pierwszego stopnia Oazy Nowego Życia. Duchogrodowo prosimy wszystkich o modlitewną pamięć

21
06
2017

Otwarte Seminaria pt. "Filozofia i Teologia" - wykład o poznaniu anielskim i poznaniu mistycznym.

W ramach Otwartych Seminariów pt. "Filozofia i teologia" Duchogrodowy wykład: "Poznanie mistyczne a poznanie anielskie w świetle doktryny Tomasza z Akwinu". Warszawa, parafia pw. Matki Bożej Królowej Polski na Marymoncie. Zapraszam serdecznie wszystkich warszawiaków i nie tylko. Początek o godzinie 19.00.
16
06
2017

Dzień skupienia u sióstr karmelitanek w Zakopanem

Duchogrodowe konferencje o św. Teresie Benedykcie od Krzyża (Edycie Stein) dla sióstr karmelitanek w Zakopanem. Dzień skupienia jest wydarzeniem zamkniętym, ale polecanym modlitewnej pamięci. Początek o godzinie 9.00.