Powrócić do źródeł. O modlitwie pełnej mocy

"Powrócić do źródeł", znaczy na nowo obudzić ludzkie serce, centrum duchowej aktywności człowieka i zwrócić je ku tej niezwykłej Obecności, która zamieszkuje w jego wnętrzu. Powrócić do źródeł, znaczy również podjąć na nowo wysiłek spotkania z Bogiem, który bez przerwy poszukuje człowieka i który pragnie nieustannie wypowiadać w nim siebie poprzez modlitewny dialog miłości.

Owocem takiego spotkania jest właśnie ta książka. Stanowi ona między innymi próbę przełożenia na język pewnej metody, doświadczenia spotkania z Bogiem obejmującego ten fundamentalny moment w dynamice ludzkiej modlitwy jakim jest chrześcijańska medytacja [...]. Książka ma być przede wszystkim świadectwem. Nie jest to zatem podręcznik życia duchowego, chociaż systematyczne opracowanie metody Namiotu Spotkania może pomóc osobom początkującym na drodze modlitwy myślnej. Książka nie jest też pracą naukową. Stanowi owoc osobistego spotkania z Bogiem, który nie tylko jest obecny i działa w ustanowionym przez siebie Kościele, ale również pragnie zaprosić swoje dzieci do głębokiej i ufnej z sobą przyjaźni. W tej prawdzie jak echo wybrzmiewają tak dziś aktualne słowa Karla Rahnera, budując zarazem swoiste motto całej książki: Chrześcijanin przyszłości będzie mistykiem, albo go w ogóle nie będzie.

Aleksander R. Bańka
ISBN: 978-83-63757-50-2
Katowice 2014
Ilość stron: 150
Oprawa: miękka
Format: 145x205


Kalendarz

05
12
2020

I Ogólnopolski Dzień Skupienia Czcicieli Świętego Szarbela w Licheniu

Posługa z Rodziną Świętego Szarbela dla wszystkich czcicieli św. Szarbela, którzy zgoromadzą się w tym czasie w Licheniu, w ramach dnia skupienia. 
27
11
2020

Oaza Modlitwy Diakonii Jedności CD

Razem z Diakonią Jedności tyskiego Centrum Duchowości przeżywam nasz weekend rekolekcyjny (27-29 X) - czas modlitwy, skupienia i formacji. 
20
11
2020

Wieczór Uwielbienia w Pszczynie

Nauczanie i świadectwo podczas Wieczoru Uwielbienia w parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Pszczynie - godzina 19.00