Co mogę dla Ciebie zrobić?Aleksander Bańka: Jako filozof, naukowiec, wykładowca akademicki i lider Centrum Duchowości w Tychach zajmuję się tematyką chrześcijańskiej duchowości i problemami z pogranicza filozofii, teologii oraz psychologii. Od wielu lat specjalizuję się również w doradztwie i towarzyszeniu integralnym (praca na styku sfery emocji, wartości i duchowości), treningu kształtowania postaw, analityce kryzysu relacji i wartości oraz modelowaniu wzorców sztuki życia w nurcie chrześcijańskiego personalizmu. Pracuję przede wszystkim z osobami wierzącymi (zwłaszcza z katolikami oraz z chrześcijanami różnych denominacji) w trudnych sytuacjach życiowych, w kryzysach egzystencjalnych, z problemami z pogranicza psychologii i duchowości.


Monika Wieczorek-Bańka:

Jestem pedagogiem i psychoterapeutą, absolwentką Ośrodka Szkoleń Systemowych w Krakowie (rekomendacja PTP). Odbyłam całościowe czteroletnie szkolenie z zakresu systemowej terapii rodzin i par wraz z modułem psychoterapii psychodynamicznej. Ukończyłam studia pedagogiczne (Uniwersytet Śląski – Filia w Cieszynie), Studium Teologii Rodziny (Instytut Teologii Rodziny przy Wydziale Teologicznym PAT w Krakowie), kurs NPR – metoda Rötzera (INER). Prowadzię terapie indywidualne oraz terapie rodzin i par (praca pod stałą superwizją). Należę do wspólnoty Centrum Duchowości Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Katowickiej przy parafii pw. bł. Karoliny w Tychach, w ramach której odpowiadam za formację osób posługujących modlitwą wstawienniczą. 


  • Masz kłopoty wychowawcze, małżeńskie, w relacjach z bliskimi osobami?
  • Borykasz się z rozmaitymi trudnościami duchowymi, z problemami natury psychicznej bądź na pograniczu psychologii i duchowości? 
  • Potrzebujesz wsparcia w kryzysach związanych z wiarą lub pomocy w procesie rozeznawania i podejmowania istotnych decyzji? 

Możesz skorzystać w formie ONLINE z propozycji wsparcia psychoterapeutycznego bądź towarzyszenia duchowego.

Jak to zrobić?

Wystarczy że prześlesz na adres mailowy: abanka@centrumduchowosci.pl prośbę o następującej treści:

"Proszę o spotkanie w ramach towarzyszenia duchowego w formie online (Aleksander Bańka)".

LUB:

"Proszę o spotkanie w ramach wsparcia psychoterapeutycznego w formie online (Monika Wieczorek-Bańka)".


W odpowiedzi na twoją prośbę, prześlemy wiadomość mailową z propozycją możliwego terminu spotkania online i szczegółowymi informacjami na temat jego przebiegu.
Kalendarz

05
12
2020

I Ogólnopolski Dzień Skupienia Czcicieli Świętego Szarbela w Licheniu

Posługa z Rodziną Świętego Szarbela dla wszystkich czcicieli św. Szarbela, którzy zgoromadzą się w tym czasie w Licheniu, w ramach dnia skupienia. 
27
11
2020

Oaza Modlitwy Diakonii Jedności CD

Razem z Diakonią Jedności tyskiego Centrum Duchowości przeżywam nasz weekend rekolekcyjny (27-29 X) - czas modlitwy, skupienia i formacji. 
20
11
2020

Wieczór Uwielbienia w Pszczynie

Nauczanie i świadectwo podczas Wieczoru Uwielbienia w parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Pszczynie - godzina 19.00