Idea "powołania świeckich" w katolickiej doktrynie społecznej

Praca Aleksandra Bańki porusza zagadnienie stosunkowo nowe w dwutysiącletniej historii Kościoła katolickiego, zarazem jednak zagadnienie bez wątpienia niemałej wagi. Problem "powołania świeckich" ma bowiem doniosłe znaczenie zarówno z perspektywy teologicznej, eklezjalnej jak i społeczno-politycznej. Autor porusza wszystkie wspomniane aspekty, koncentruje się jednak przede wszystkim na miejscu "powołania świeckich" w doktrynie społecznej (...). Autor udowadnia, że dysponuje znakomitym przygotowaniem merytorycznym, którego fundamentem jest dogłębna znajomość zarówno tekstów źródłowych jak i literatury przedmiotu. Na podkreślenie zasługuje też znakomity język monografii. Autor posługuje się świetnym stylem, tak precyzyjnym i fachowym, jak i zarazem prostym i przyjaznym dla czytelnika.


dr hab. Piotr Świercz, prof. Ignatianum

Aleksander R. Bańka
Katowice 2013
Ilość stron: 132
Oprawa: miękka
Format: 148x210


Kalendarz

05
12
2020

I Ogólnopolski Dzień Skupienia Czcicieli Świętego Szarbela w Licheniu

Posługa z Rodziną Świętego Szarbela dla wszystkich czcicieli św. Szarbela, którzy zgoromadzą się w tym czasie w Licheniu, w ramach dnia skupienia. 
27
11
2020

Oaza Modlitwy Diakonii Jedności CD

Razem z Diakonią Jedności tyskiego Centrum Duchowości przeżywam nasz weekend rekolekcyjny (27-29 X) - czas modlitwy, skupienia i formacji. 
20
11
2020

Wieczór Uwielbienia w Pszczynie

Nauczanie i świadectwo podczas Wieczoru Uwielbienia w parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Pszczynie - godzina 19.00