Idea "powołania świeckich" w katolickiej doktrynie społecznej

Praca Aleksandra Bańki porusza zagadnienie stosunkowo nowe w dwutysiącletniej historii Kościoła katolickiego, zarazem jednak zagadnienie bez wątpienia niemałej wagi. Problem "powołania świeckich" ma bowiem doniosłe znaczenie zarówno z perspektywy teologicznej, eklezjalnej jak i społeczno-politycznej. Autor porusza wszystkie wspomniane aspekty, koncentruje się jednak przede wszystkim na miejscu "powołania świeckich" w doktrynie społecznej (...). Autor udowadnia, że dysponuje znakomitym przygotowaniem merytorycznym, którego fundamentem jest dogłębna znajomość zarówno tekstów źródłowych jak i literatury przedmiotu. Na podkreślenie zasługuje też znakomity język monografii. Autor posługuje się świetnym stylem, tak precyzyjnym i fachowym, jak i zarazem prostym i przyjaznym dla czytelnika.


dr hab. Piotr Świercz, prof. Ignatianum

Aleksander R. Bańka
Katowice 2013
Ilość stron: 132
Oprawa: miękka
Format: 148x210


Kalendarz

23
06
2017

Letnie rekolekcje oazowe dla dorosłych w Piwnicznej: 23-30 czerwca

Prowadzenie letnich rekolekcji Ruchu Światło-Życie dla dorosłych: "Ty jesteś Mesjasz, Syn Boga Żywego" (Mt 16, 16) - pierwsza część pierwszego stopnia Oazy Nowego Życia. Duchogrodowo prosimy wszystkich o modlitewną pamięć

21
06
2017

Otwarte Seminaria pt. "Filozofia i Teologia" - wykład o poznaniu anielskim i poznaniu mistycznym.

W ramach Otwartych Seminariów pt. "Filozofia i teologia" Duchogrodowy wykład: "Poznanie mistyczne a poznanie anielskie w świetle doktryny Tomasza z Akwinu". Warszawa, parafia pw. Matki Bożej Królowej Polski na Marymoncie. Zapraszam serdecznie wszystkich warszawiaków i nie tylko. Początek o godzinie 19.00.
16
06
2017

Dzień skupienia u sióstr karmelitanek w Zakopanem

Duchogrodowe konferencje o św. Teresie Benedykcie od Krzyża (Edycie Stein) dla sióstr karmelitanek w Zakopanem. Dzień skupienia jest wydarzeniem zamkniętym, ale polecanym modlitewnej pamięci. Początek o godzinie 9.00.